Domov

Bezchlorová chemie do bazénu


Je mnoho majitelů, kteří k údržbě svého bazénu využívají různé přípravky na bázi chloru. Tyto výrobky jsou samozřejmě účinné a také nezávadné. Nicméně je také mnoho majitelů bazénu, kteří raději se přiklánějí na stranu chemie bez chloru. Výrobky jsou většinou na bázi aktivního kyslíku a tím ochrání bazén před nečistoty a působí dobře i na pokožku koupajícího. A to hlavně tam kde se jedná o alergie a velkou citlivostí pokožky. Díky tomu, že přípravky neobsahují chlor, voda nemá zápach typický pro chlorovanou vodu. Pokud majitel bazénu dodrží správné dávkování i pokyny na příbalovém letáku může se těšit na bezproblémové koupání. Bezchlorová chemie se dá sehnat ať už ve formě kapalných koncentrátů, v granulované formě anebo jako kyslíkové tablety. Ať už si vyberete jakoukoliv formu bezchlórové chemie, vždy se doplňuje o kyslíkový aktivátor. Ten aktivuje kyslík v roztoku, granulích nebo tabletách a díky oxidace budete mít vysněnou křišťálovou vodu v bazénu stále. Bezchlorová chemie samozřejmě nemá žádný vliv na pH vody a vydrží i vyšší teploty vody bez ztráty účinku. Údržbu je nutné provádět během celé sezony.


plavec v bazénu


Jak dále pečovat o bazén?


 


Bazén potřebuje důkladnou a pravidelnou péči. Kromě bezchlórové chemie je důležité mít kvalitní filtraci. Při výběru je důležité objem vody v bazénu. Určitě je důležité minimálně jednou za týden měřit pH pomocí kapkového testru. Také se vyplatí do vody přidávat pravidelně šokový přípravek. Tyto přípravky zničí zárodky jak rostlinných tak i živočišných bakterií.


balonky v bazénu


Zazimování bazénu


 


Zazimování bazénu není radno podcenit. Zazimování by mělo proběhnout už na podzim, kdy jste si jistí, že do bazénu už nepůjdete. Ideálně se doporučuje, když je teplota okolo dvanácti až patnácti stupňů. Bazén vyčistěte od nečistot a řádně vyčistěte filtr. Poté odpusťte vodu do úrovně deseti až dvaceti centimetrů pod zpětné trysky. Do této vody aplikujte přípravky na zimu. Bazén zakryjte plachtou. Na jaře budete určitě velmi rádi, že jste správně bazén zazimovali.