Kultura

Festival povaleč se letos uskuteční 3. – 5. srpna

Komorní festival vznikl v roce 2006 z iniciativy několika kamarádů a dodnes je to z jeho atmosféry znát. Je otevřený všem lidem a stylům a každý si také najde to, co ho zajímá a baví. Spolek Povaleč v podobném duchu vede i Kulturní centrum Klubovna v pražských Dejvicích.Festival se každoročně koná ve vesnici Valeč na Karlovarsku.
hudební festival
Dostat se tam lze několika následujícími způsoby:
1. Tzv. Povaleč bušem, který jede z pražských Dejvic od Klubovny.Cena jízdy je 150,-Kč. Během festivalového víkendu pojede autobus několikrát, informace o jízdním řádu je na internetových stránkách.
2. Ti, kdo mají rádi aktivní dovolené, mohou přijet na kole, letos je možné přidat se k cyklojízdě z Prahy do Valči.
3. Autem.
4. Vlakem do stanice Libkovice a pak 5 km pěšky malebnou krajinou.
5. Autobusy ze Žlutic, Bochova, Verušiček a Lubence.
malované kytara
Vstup do areálu není zdarma, nicméně výši částky nechávají pořadatelé v rukou návštěvníků. Doporučená nejmenší částka je však 250,-kč, což je za třídenní nabitý program spíše částka symbolická. Festival je na příjmech ze vstupného závislý, vedle výdělku z barů, jde o hlavní položku v rozpočtu festivalu, která pomáhá zajišťovat jeho chod. Parkování se platí, stanování nikoli.
Ø Co se týká programu, není v současné době ještě finalizován, nicméně již nyní se můžeme začít těšit na kapely jako je pop-punková Mucha nebo elektroničtí Tchendos, držitele ceny Anděl za ska a regaee Green Smatroll nebo Střešovická kramle.
Mimo poslechu hudby a sledování programu můžete ve Valči navštívit zámek, poznávat okolí, sblížit se s místními a jistě sami vymyslíte spoustu dalších aktivit.
drnkací nástroj
Pro ty z vás, kterým příliš nevyhovují velké festivaly s desetitisíci návštěvníky, drahým pitím, zpoplatněným kempováním a desítkami umělců, jejichž vystoupení se mnohdy překrývají, by se mohl Valečský festival stát jasnou volbou a dovolím si tvrdit, že se tam budete i v dalších letech rádi vracet.