Jaké je tajemství úspěšného podnikání?

K tomu, aby se z Vás stal úspěšný podnikatel, může dopomoci mnohé. Doba, ve které podnikáte. Čas, který do něj investujete. Někdo říká, že podnikatelem se nemůže stát každý. Já říkám, že může. Každý, kdo jen trochu chce a má dobrý nápad. To jsou dvě základní ingredience k pevným základům podnikání. Co je ale potřeba dál?
muž v obleku
DOBRÁ LOKALITA
Ne vždy Vám centrum turistického ruchu zaručí okamžitou a trvalou úspěšnost Vašeho podnikání. Někdy je potřeba pravý opak. Dejte si na čas. Hledejte krásná zastrčená místa. Navíc, jakou úspěšnost bude mít například Vaše kavárna ve velkoměstě, kde je sice lidí jako máku, ale hned vedle Vás je asi milion dalších kaváren?
RISK JE NĚKDY ZISK
Máte nápad, o kterém víte, že se chytí, ale všichni Vás od něj odrazují? Nenechte se. Ano, na slova Vašich známých a rodinných příslušníků, může nakonec dojít, ale co když ne? Co když by Váš projekt sklidil velký úspěch? Nezjistíte to jinak, než že do toho půjdete. Jak se říká, vždy když jste jeden krok od selhání, jste rovněž dva kroky od úspěchu.
skupinové jednání
DŮVĚŘUJTE ALE PROVĚŘUJTE
Staré známé heslo se do podnikání dokonale hodí. Ne nadarmo nic nefunguje bez důvěry. Přesto je dobré mít nad vším ochranou ruku. Ať jde o Vašeho účetního, slečnu, co Vám žehlí povlečení nebo uklízečku, důvěřujte jim. Jakmile pocítí důvěru, budou si Vás vážit, bude se jim lépe pracovat a jejich odvedená práce bude v té nejlepší kvalitě.
Mluvte s nimi, poslouchejte a hlavně, mějte chladnou hlavu. Podnikání funguje na bázi stroje. Každá součástka ve strojku přispívá k nejlepšímu chodu celého stroje. Pokud jen jediná nefunguje, stroj se zastaví. Myslete na to.
VE DVOU SE TO LÉPE TÁHNE
Nedělejte všechno sám. Není důvod. Akorát se na Vás všechno sesype, budete nepříjemní a Vaše podnikání tím půjde do kytek. Při práci myslete na to, že nejste superhrdina, co svůj podnik drží na ramenou úplně sám. Ano, ve Vaší hlavě ty ubrousky jsou poskládány jinak. To ale není důvod, abyste to hned dělal všechno sám, že? Poskládejte první a slečna se hned chytí, uvidíte.
MYSLETE
Je hezké mít svou představu. Ale víte, že někdy to jde i líp? Proto je velmi důležité, abyste Vy důvěřovali ostatním. Pokud Vám dekoratérka, kterou jste si najali řekne, že oranžová a vojenská zelená spolu prostě neladí, důvěřujte jí. Pokud budete striktně trvat na svém záměru, může se stát, že to Vašemu podnikání velmi ublíží. A tak je to ve všem. Sundejte si růžové brýle a používejte tu věc, která prachu, aby Vám vnikl do krku. Potom už půjde všechno samo.
VĚŘTE SVÉMU SNU
Nic nebude fungovat, pokud Vy sám nebudete věřit, že to bude fungovat. Po cestě potkáte spoustu překážet. Rodina Vám nebude věřit, přátelé se budou smát Vaší naivitě. Pokud ale věříte, je Vám to jedno. Pokud věříte, Vaše podnikání může fungovat.
Podnikání je složitý recept, který si však každý podnikatel musí upravit podle své chuti. Chcete-li aby se Váš sen zhmotnil, musíte se držet své hlavy. Inspirujte se, ale neopisujte. Pokud se toho budete držet, Vaše podnikání má šanci na úspěch.