Nákupy

Osram Night Breaker Unlimited H7 přispívá k větší pohodě řidiče

V některých internetových obchodech, které si drží stabilní renomé, a v nichž nakupují tisíce zákazníků, lze shlédnout pořadí produktů podle toho, kolik se prodalo kusů, a jaký je o ně mezi lidmi skutečný zájem. To se týká i autožárovek pro přední světlomety. Na špici se zpravidla drží značkové výrobky společností Philips a Osram, které si vzájemně konkurují, ale nabízí přibližně shodnou kvalitu. Pro zákazníky to znamená, že se mohou rozhodovat na základě jednotlivých parametrů, nikoli podle kvalitativních měřítek.

provoz na silnici

Kromě základních typů běžných halogenových žárovek o teplotě chromatičnosti zhruba 3200 – 3700 K, označené jako teplá bílá, mezi nimi zaujímá stabilní pozici Osram Night Breaker Unlimited H7 lightpark.cz. Jak mezi laickou veřejností, tak i v řadách odborníků je považována za nejsilnější halogenový zdroj, který osvětluje jízdní pruh nebývale silným zářením příjemného neutrálního odstínu bílého světla.

Kombinace barvy a intenzity světla přispívá k větší bezpečnosti

Produkční testy prokazují, že jde o zdroj, který vyniká stabilním světelným tokem povoleným pro udělení homologace, přesto velmi intenzivním. Řidiči mají k dispozici o 110 procent světla více ve srovnání s běžnými typy halogenových žárovek, které zasahuje do delší vzdálenosti před vozidlo a rovněž lépe osvětluje krajnici. Kužel světla je delší zhruba o 40 metrů, čímž se zkracuje reakční čas na události v silničním provozu až o polovinu.

muž v kabině při řízení

Dosažení těchto parametrů je zároveň výrobním tajemstvím, které spočívá ve složení žhavicího vlákna a plynové náplně. Vnitřní luminiscenční vrstva skleněné baňky je potažena kobaltem, což umožňuje docílit chladnějšího odstínu bílého světla. A právě vzájemná kombinace intenzity osvitu, jasu a neutrální bílé barvy má zásadní vliv na bezpečnost posádky vozu a dalších účastníků provozu a přispívá ke snížení nehodovosti zaviněné v mnoha případech nedostatečným osvětlením jízdního pruhu.