Chci být lepším člověkem – a podnikatelem!

Každý z nás už o nich slyšel a zcela určitě při nakupování dárků na ně narazil – motivační knihy a cédéčka! A kolik jich je! A není to všechno jenom o penězích a byznysu, to vůbec, od uspokojování ženy / muže, až po úspěšný rozvoj třetího oka a blaženého stavu mysli, přesně jako Buddha a jen za pár stovek, no neberte to.
 radost ze života

Hodně čtu, hodně jím

Četba, to je potrava pro mozek. To do nás tlučou učitelé češtiny snad od dob Komenského. Je to ale pravda? Dá se čtením knih něco získat? Někdo řekne, že mu kniha změnila svět a u opravdu dobré knihy je to teda snad i požadavek, ale co může nabídnout taková motivační kniha? Nic, kromě vyhozených stovek za obecné řeči jako: „Vstávejte ráno a jděte spát večer, promění se vám úplně den!“ nebo například „Dřív jsem si nenechával vůbec čas pro sebe, teď, když mám hodiny kreativního kreslení pod dozorem madam Bonjour, jsem srovnaný s životem a smrtí“.
 dlouhý skok

Slyším, ale nechápu

A pak tu máme ony motivační texty, písničky, radovánky, skladby od známých rapperů a vůbec tunu věcí, které můžete poslouchat, například, když jedete z práce ve vlaku nebo do práce autem. „Jak být úspěšný milionář“ a na to navazující „Jak být úspěšnějším miliardářem“, možná následované „Jak radostně a s klidem zvládnout ovládnutí monopolu“ – je toho víc než dost. Odborníci ze všech koutů a známe tváře, kteří toho svého guru ctí jako modlu. Je to spousta srandy za malou cenu? Zas taková sláva to teda není. A ráno na cestě do práce vám to určitě nevylepší.
 

Fakt mi to pomohlo!

A je to tady, videa. Každý je zná, každý je viděl. Z obrazovky na nás chrlí peníze, dolary a šeky a každý rozumný si řekne: „Ježiši, to to bylo tak jednoduché celou tu dobu?“ nebo „Ooooh, takže stačilo si jen přestat kupovat drahé krabičkové jídlo a vařit si sám, no ne!“. Samozřejmě, že je to ten rozumný, protože rozumní lidé se dívají na tyto videa, kdy vám chlápek slibuje zúročení investice o 60 % skrze jeho zázračný systém.
 nikdy selhání vždy lekce
Závěrem? Dáme vám skutečnou radu nad zlato – nekupujte si žádné motivační pamflety, nečtěte knihy, které jsou jedna jako druhá, nedívejte se ani na zázračná videa. K úspěchu občas stačí dobrý reflex, vůle a troška toho rozumu. Zkuste to!