Moderní trend: „puzzlový“ nábytek

Už jste si v životě někdy měli možnost vybrat a zakoupit kus nábytku podle vlastního vkusu? O jaký nábytek se v takové situaci jednalo? O jednoduchý, lehký a snadno rozložitelný díl, jehož stěhování je legrace, ovšem sestavování již tolik ne? Nebo jste se raději rozhodli pro tradičnější, masivnější nábytkový kousek, o němž tušíte, že Vám (a dost možná ještě i několika dalším generacím po Vás) bude sloužit ještě dlouhá a dlouhá léta?
 luxusní ložnice v béžové

Modernita = jednoduchost a rychlost

Tedy co se týče zejména výroby. Ohledně sestavení do určité funkční podoby, to už je docela jiný příběh.
Pravdou je, že velká spousta zákazníků dnes nakupuje své domácí vybavení v obchodech, které jim za velice příznivou cenu jsou schopny nabídnou prakticky cokoli. Nábytkový sortiment se tak povětšinou skládá ze sestavitelných a opakovatelně rozebratelných součástech, k jejichž smontování je zapotřebí minimálně troška šikovnosti a zejména pak moře trpělivosti a někdy i času.
Pokud jste tedy milovníky puzzle, jedná se o zážitek, který budete zřejmě vnímat pozitivně nikoli pouze z hlediska cenové relace podobného sortimentu zboží.
 barevné poličky v Ikea

Tradice a kvalita do Vaší domácnosti

Ačkoli jednoduchost a kvalita se nemusejí vždy vzájemně vylučovat, lze podobnou rovnici minimálně očekávat.
I dnes tak prozřetelní jedinci nenakupují nábytek do svých domovů pouze v obchodních řetězcích, jež kladou důraz nejvíce na co nejnižší cenové hladiny nabízeného zboží, ale obracejí se na tradiční firmy či dokonce samostatně fungující jedince, kteří jsou jim schopni zhotovit nábytek nerozkládací, tedy jednokusový, nejčastěji označovaný za masivní. Podobní přání zákazníků nejsou výjimkou i přesto, že výroba podobných (často i na míru vyráběných) kousků může vyjít na několikanásobek supermarketových cen.
 
Jaký nábytek se povětšinou vyskytuje ve Vaší domácnosti? Řadíte své nákupní tendence v této oblasti spíše do kolonky finanční obezřetnosti, nebo do kolonky, kterou by bylo možné označit jako investici do budoucna?