Podtrhněte svou krásu

Nosíte raději řetízek, přívěšek, prsten nebo dokonce náhrdelník? Dáváte přednost zlatu, stříbru, nebo nápadné bižuterii? Ozdoby nosí snad každá žena. Zdůrazňují naši krásu a styl. Dokonce i velmi sportovní dámy se rády zdobí. Jen nevolí masivní šperky, které by jim překážely při sportovní aktivitě. Výběr se může zdát zpočátku nahodilý, ale přitom tomu tak vůbec nemusí být. Prozradí nejen váš vkus, ale také co se dá od vás čekat.

srdíčko


Například ženy, které nosí na krku jeden zlatý nebo stříbrný řetízek, na kterém je přívěsek křížnebo madona a téměř nikdy jej nesundávají z krku, budou asi trochu pověrčivé. Takový šperk totiž hraje spíše roli amuletu, který je spojený s nějakou vzpomínkou. Většinou se jedná o rodinné dědictví, třeba po mamince nebo babičce, které se přádává z generace na generaci. Má nás chránit před nepřízní osudu. Nošení amuletů na krku máme většinou jako genový kód hluboko v sobě. Je to taková tradice stará po tisíce let a někdy ji vlastně používáme nevědomky. Přitom nás mají přívěšky především zdobit. Jednoduše nám sluší.

Drobnosti jako třešničky na dortu
Menším ženám, které krášlí jemný a oduševnělý obličej, nesluší příliš výrazná bižuterie. Naopak působí spíše výrazně rušivým dojmem. Záleží také na délce krku, kdy vybíráme spíše jemnější šperk, díky kterému budou ještě krásnější. Přitom samotný přívěšek by měl být vždy vidět, jinak naprosto ztratí svůj charakter a nic nám o dané osobě nepoví. Spíše budeme mít pocit, že se před námi snaží něco skrývat či zatajit.

Síla a velikost
Tato dvě synonyma patří dámám plnějších tvarů, které je také umí pyšně nosit. Mohou si dopřát řetízky a ozdoby z masivnějších řetízků. Velmi efektně působí například více náhrdelníků zapletených do sebe.

řůženec

Skrytá symbolika
· Křížek nebo židovská hvězda
Tady hraje roli především náboženství. Vždy byste měli vědět, proč je vlastně nosíte.
· Keltské symboly
Tady je to už o trochu složitější. V našich krajích patří u mnohých k dlouhé tradici předků, kteří je také nosili. Důležité je zjistit si význam každého z nich, abyste neohrozili sami sebe pomocí negativních energií, které mohou vyzařovat. Bez obav vsaďte na kruh nebo spirálu, které vyjadřují spojení rovnováhy 3 živlů: ohně, země a vody.
· Figurka anděla
Ta má vždy význam ochranitele a je jako symbol uznávaná napříč kulturami. Zvláštní postavení v hierarchii mají nejvyšší andělé – Serafíni – se šesti křídly.
· Astrologická znamení
Ta jsou oblíbená zejména v dnešní moderní době a hodí se i jako dárek.
Mezi alergiky vyhrává v každém případě chirurgická ocel, která není až tak okázalá jako zlato či stříbro, ale vypadá stejně luxusně.