Vhodný sport je zábava

Chcete si vychovat úspěšného hokejistu, nebo atleta, který vám přiveze medaili z olympiády jen proto, abyste se mohli chlubit? Takto to ale nefunguje. Pokud budete dítě do daného sportu nutit, nikdy to nebude úplně ono. Sport musí být pro dítě zábavou a ne utrpením.

V dnešní době je na výběr mnoho kroužků i sportovních klubů, stačí jen vybrat to pravé pro vaše dítě. Nejlepší je, když dítě se sportem seznámíte ještě dříve než ho do klubu či kroužku přihlásíte. Je také dobré vypozorovat, zdali ho nějaký sport baví ve volném čase. Jezdíte lyžovat, a vidíte že, to vašemu synovi či dceři moc nejde? Nezoufejte, může ho bavit třeba tanec.  
trénink baletek

Nebraňte se i méně známým sportům, a neřešte, zdali je zrovna daný sport vhodný pro kluka či holku. Například fotbal je více a více oblíbený i u dívek. Každý rok se uskutečňují nové nábory a většina klubů zapojuje právě i slečny, které tento sport nadchnul.

Stejně tak chce být mnoho dívek baletkou a zrovna váš syn by chtěl balet či jiný tanec dělat také? Není důvod proč mu v tom bránit. Chlapců, kteří se věnují tanci, také přibývá. Je ale dobré důkladně rozmyslet jaký druh tance bude ten vhodný.  Někoho zaujmou klasické společenské tance, jiní mají velký temperament třeba pro rock'n roll.
plavání na zádech

Bavil by vaše dítko hokej, ale bruslení není jeho silnou stránkou? Co například florbal. Florbal je mezi dětmi velmi oblíbený. Stačí jen hokejka, míček, dvě branky a trochu zapálení. Stejně jako fotbal či hokej je tento sport týmový, díky tomu získá dítě i nové kamarády.

Často se stává, že děti nevydrží hned u prvního sportu. Není na tom ale nic špatného. Pokud ho budeme nutit do něčeho, co ho bavit nebude, ztratí vše svůj účel. Je lepší pomoct mu v hledání a časem se jistě objeví sport, který ho nadchne.

Co když má, ale dítě například astma které ho omezuje na výběru? Astmatici nejsou nijak zvlášť omezováni, pokud své astma léčí. Ideálními sport pro ně je třeba plavání či krasobruslení. Je však dobré trenéra na omezení vždy upozornit.