Intenzivnější orgasmus s Poppers

Název Poppers souvisí se slangovým výrazem praskání skla při rozlamování lékařské ampule s účinnou látkou. Ujal se v této podobě již v 60. letech minulého století právě při aplikaci v britských nemocnicích, kde se pacientům podával jako preparát pro uvolňování hladkého svalstva. Později našel využití i jako chemické čistidlo, dodnes jej najdeme v osvěžovačích vzduchu.

vášeň

Čichání této látky ovšem navozuje pocity nesmírné blaženosti a intenzivnější prožitky zejména při sexu. Účinkuje jako velmi silné afrodiziakum. Vyrábí se jich několik desítek druhů, od nejslabších až po ty nejsilnější, vždy záleží na koncentraci amylnitritu, který se uvolňuje do ovzduší jako velmi těkavá a hořlavá látka.

Účinkuje tak, že vnímáte svého partnera mnohem intenzivněji, jako byste spolu byli již spojeni – jeden uvnitř druhého. Vrcholný sexuální prožitek prostupuje skrze celé tělo a to je možná právě tím důvodem, proč lidé vyhledávají afrodiziaka pro stupňující se rozkoše. Svým způsobem lze i samotný orgasmus nazvat drogou – jestliže prožijete báječný sex s někým, koho doopravdy milujete, a je vám s ním dobře, chcete víc – něco podobného minimálně zopakovat, a to co nejdříve.

Orgasmické zážitky a prožitek rozkoše

Poppers sníží krevní tlak a rozšíří cévy, uvolní hladké svaly, dojde k navození pocitu tělesného tepla, srdce se rozbuší a veškeré tělesné dotyky člověk vnímá mnohem citlivěji. Někteří to popisují jako vznášení se ve stavu beztíže a nekonečné extáze. Zároveň dochází ke snížení prahu bolesti, k odblokování veškerých zábran a zvyšuje se i chuť na sex. Některé orgasmy mohou být způsobeny neschopností zcela se uvolnit a tento preparát svalové křeče zmírní. Jeho účinky by se daly přirovnat k rajskému plynu (oxid dusný N2O), který se kdysi používal jako anestetikum.

homosexualita

Látky na bázi amylnitritu nejsou psychotropní a omamné preparáty, evidují se pouze jako léčivo, a jsou mnohem méně škodlivé a návykové, než např. alkohol. Přesto je však třeba dbát na rozumné dávkování, zejména jej neužívat vnitřně (pouze opatrně čichat) a vyhýbat by se mu měly osoby s nemocným krevním oběhem, srdcem, a po mozkové příhodě.