Květiny pro dlouhý a šťastný život

Jsou nádherné, kvetou na podzim a označují se jako listopadky, nebo právě jako chryzantémy. V dušičkovém období je hojně nacházíme na hřbitovech, a proto si tuto květinu nejvíce spojujeme právě se Svátkem zesnulých. Proč tomu tak je a kdy se tato tradice začala psát, asi nikdo netuší. Její popularita může být spojena s širokou nabídkou, výběrem a odolnosti.
červené chryzantémy

Chryzantéma je symbolem dlouhého a šťastného života, ale i věčnosti a shledání.

Chryzantéma pochází z Číny a Japonska. Tyto květiny jsou zde velmi oblíbené a jsou symbolem dlouhého a šťastného života. Ve své domovině však měla rostlina i léčivé využití, připravovali se z nich osvěžující čaje, které se užívaly při potížích s vysokým tlakem, cukrovkou, infekčních onemocněních a dalších potížích.
květa s barvou slunce

Chryzantémy jsou skutečné krásky podzimu, které obohatí a rozveselí různé květinové vazby . Jejich živé barvy obohatí každou zahradu, terasu i interiér. Dají se koupit v každém květinářství, jejich cena není vysoká a vybírat si můžeme z nepřeberných druhů, co do velikosti květů i bohaté palety hezkých barev. A také jejich pěstování doma v květináči není vůbec těžké.

Pokud pro tuto možnost rozhodnete, je třeba se řídit následujícími radami:

· Světelné podmínky: Přímé jasné světlo.

· Zemina: Kvalitní rašelinový substrát, bohatý na živiny.
chryzantéma v misce s vodou

· Teplota: Vhodná je teplota kolem 16 stupňů Celsia, při nižších teplotách déle kvete.

· Zálivka: Nezapomínejte na pravidelnou zálivku, pozor si dávejte na vyschnutí substrátu.

· Doba kvetení: Kvete od května do října

· Hnojení: Pravidelně přihnojujte

Náš tip:

Pokud máte zahradu, přesaďte na jaře rostlinu do volné půdy na slunné místo. Odmění se vám bohatým růstem a velkým množstvím květů. Na podzim ji přesuňte zpět do místnosti, protože hrnkové květiny nejsou mrazuvzdorné.