Ozdoba obýváku

Výběr pohovky či sedací soupravy záleží na několika okolnostech. První věc je, jak velký prostor máte a kolik z něj bude pohovka zaujímat. Další věcí je, kolik lidí ji bude používat, zda se pravidelně všichni v této místnosti scházejí, zda máte domácího mazlíčka, jestli potřebujete úložný nebo rozkládací typ, prostě je toho hodně. Naštěstí dnes už není problém vybrat v kamenném či internetovém obchodě tu pravou, výběr je opravdu široký, zvolit můžete podle svého i materiál a barevný odstín .
obývák s jídelnou

I přes velkou škálu může při výběru té pravé sedací soupravy nastat dilema. Možná oceníte pár rad, jak na to. Samozřejmě jste vázáni financemi a částkou, kterou jste schopni na koupi obětovat a také velikostí místnosti. V první řadě, dříve než vyrazíte do obchodu, koukněte na internet, abyste měli alespoň představu, jaké typy se vyrábí. Pak záleží na tom, jak ji budete využívat a kde konkrétně bude umístěna, zda na ní bude někdo přespávat denně nebo jen občas. Důkladně si změřte prostor, kde se bude nacházet, velká rohová se bude jen těžce umisťovat do malé místnosti a malá v místnosti velké bude naopak ztracená. Důležité také je, v jakém stylu máte zařízený zbytek místnosti, zda se tam budou nacházet i jiná místa na sezení, např. křeslo, taburet apod.
hnědá pohovka
Je jasné, že pouhým změřením si jen těžko představit, odkud kam bude sahat. Jednoduše položte na podlahu papír nebo noviny, tím by měla být znázorněna plocha, kterou bude zabírat. Pak také záleží na výšce, ta by měla být odvozena od způsobu užívání, pokud se vás schází víc, pak by měla být vyšší, aby byla možnost se při sezení opřít. Jestli máte rádi doplňky, jako jsou polštářky, pak volte širší variantu.
A pak už jen vybrat ten správný materiál, tedy na údržbu málo náročný, vybírejte z čalouněného, luxusní vzhled dodá kůže nebo samet.