Středobod domácího dění

Dnešní výrobci a prodejci nabízí na stovky různých pohovek. Při výběru byste si měli předem ujasnit, jak velká by měla být, kolik lidí ji bude používat, jaký materiál upřednostňujete, a to i vzhledem k údržbě . Jestliže vám postačí místo pro posezení se známými, volte pohovku se zádovou opěrkou, na odpočinek se zase hodí ta, která bude mít jako příslušenství polštáře. Možná k vám čas od času jezdí někdo z rodiny nebo blízkých na návštěvu, pak jistě sáhnete po rozkládacím modelu.
Pro velkou rodinu volte rohovou sedací soupravu, jedna z částí může být lenoška. Samozřejmě také záleží na velikosti místnosti, tam kde není tolik místa, je ideální umístit dvoumístnou.
obrázek na gaučem.jpg
Materiál
Volit můžete z několika druhů materiálu, koženky nebo textilu, oba mají jak svoje výhody, tak i nevýhody. Také záleží na vašich finančních možnostech. Pokud si chcete dopřát luxusnější sezení, volte kožený potah, ten není nijak zvlášť náročný na udržování.
Textilní potahy jsou nejen levnější, ale také můžete vybírat z nekonečného množství barevných a vzorovaných materiálů. Snadno tak doladíte celkový vzhled místnosti. Aby textilní potah měl delší životnost, obzvlášť když je používán denně, použijte jako ochranu textilní chránič.
Jestli je členem vaší domácnosti nějaký ten mazlíček, pejsek nebo kočička, tak vybírejte potah z odolnějšího materiálu, příp. chraňte pohovku nějakým přehozem.
prosklená jídelna.jpg
Vybrat tu správnou
Usnadnit výběr mohou internetové stránky, kde získáte alespoň základní přehled o tom, co je na trhu dostupné, v jakých barvách, velikostech a cenových relacích. Pak teprve navštivte kamenný obchod zabývající s prodejem nábytku, tam si můžete sedačku tzv. osahat a vyzkoušet si, jak se na ní sedí, případně reálně vidět, jak se dá upravit např. pro spaní či jak velký je úložný prostor.