Vyšívaná móda

Díky za to, že se stylové výšivky po letech zase vrátily do módy. Vyjímají se na všech oděvech a svojí barevností připomínají jaro a léto. Ať už vstoupíte do jakéhokoliv obchodu s oblečením, ze všech koutů se na vás tahle vyšívaná nádhera dívá. Je možné ji vidět naprosto na všem. Jsou na kabátech, bundách, bomberech, džínách, sukních, halenkách, tričkách, ale dokonce i na kabelkách, botách, čepicích, a šálách. Objevují se na všech módních kouscích oblečení a doplňcích, kde jen je to možné. Výšivky se nacházejí na oděvech, které jsou určené na běžné, každodenní nošení, i na večerní outfity.
květinová výšivka

Nalezneme je:
·         na klasických kostýmech, nebo kalhotových kostýmech
·         na elegantních halenkách
·         na večerních a koktejlových šatech jednoduché siluety
Výšivky jsou zkombinované a prošívané:
·         zlatými nitěmi
·         korálky
·         krajkami
·         stuhami
·         umělými perlami
Výšivky vytvořené z takových prvků a zdobené takovým dekorem překvapují smělostí. Jeto velmi ženské a zároveň šokující.
výšivka květiny

Motivy z rostlinné i zvířecí říše

Jak oblečení, tak i boty a kabelky zdobí ze všeho nejvíce vzory s motivy květin, nejvíce však růží, ale i motivy se zvířaty a hmyzem. Tyto stylové kousky je možné kombinovat zcela jednoduše.
·         Jestliže je výšivka většího rozměru, a byla by efektní, kdyby vynikla, zvolte zbytek outfitu co nejjednodušší. Barvy potom volte podle odstínů, které se nacházejí na samotné výšivce. Nebo zvolte zbývající kousky v neutrálních barvách, jako je béžová, světle i tmavě modrá, bílá anebo šedivá.
·         Veliké a bohaté výšivky jsou obzvlášť velice efektní, když jsou v nich kombinované rozličné textury a barevné kombinace.
Pokud nemáte odvahu na takový výrazný, vyšívaný dekor, zkuste diskrétní volbu, jakou je například výšivka na oděvních štítcích. Může to být
·         docela malé logo
·         nápisy v různých jazycích
·         nenápadné nápisy, vyšívané ve stejné barvě jako samotný oděv
·         výšivka na džínách