Avast Antivir 2018 je jedním z nejoblíbenějších antivirových programů pro OS Android


Tento software byl ještě donedávna znám jako lokalizátor odcizeného, ztraceného či zapomenutého telefonu, dokázal jej uzamknout a vymazat data v případě odcizení. Program se jmenoval Avast Anti-Theft. V současné době se tento výrobce soustředil na jeden komplexní balík Avast Antivir 2018, který v sobě zahrnuje jak antivirovou ochranu, tak i zabezpečovací funkci při ztrátě a odcizení.
Antivirový program bezpečně chrání především před malwarem a ransomviry, které mohou telefon zablokovat a jeho majitele vydírat. Program zvládne odhalit i phishingové útoky s falešnými webovými stránkami, což je nebezpečné zejména v aplikacích internetového bankovnictví. Antivirová ochrana zabezpečuje i před nevyžádanými SMS zprávami a obtěžujícími telefonními hovory.
virus alarm

Avast Antivir 2018 mimo jiné dokáže:

·         Blokovat nežádoucí hovory.
·         Zamykat vybrané aplikace.
·         Upřednostňovat některé zvolené aplikace s tím, že jim bude zvýšena priorita využívání systémových prostředků.
·         Používat firewall pro zařízení root.
·         Optimalizovat proces nabíjení a využívání operační paměti.
·         Čistit telefon od nepotřebných složek a souborů.
·         Pracovat jako zabezpečení pro webové rozhraní.
·         Monitorovat stav Wi-Fi sítě a testovat rychlost připojení.
žena a zabezpečení
Program je velmi oblíbenou aplikací, zejména pro její víceúčelovost, dosud si ji stáhlo přibližně sto milionů uživatelů a byla hodnocena poměrně vysokou známkou 4,5 z pěti možných bodů.  Základní verze je k dispozici zdarma, součástí programového vybavení je také Avast Cleanup, který čistí telefon od nepotřebného smetí, dále nástavba Secure Line pro zabezpečení telefonu ve veřejných Wi-Fi sítích. Další nástavbou je Battery Saver pro optimalizaci práce a využívání akumulátoru a Alarm Clock Extreme můžete využít jako efektivní budík.