Hodnotný výživový doplněk za pár korun

Zaujala vás možnost, že byste si mohli sami doma vypěstovat vitamínovou bombu, která vás nebude stát více, než několik málo korun a získáte tak dokonalé, zdraví prospěšné jídlo plné vitamínů, minerálů a enzymů? Tak rychle do toho, je to snadné a rychlé! Pokud už jste si o klíčení semínek něco přečetli, tak jistě máte představu, jak takový proces zhruba probíhá. Není to nic náročného a zvládne to i úplný začátečník, který nemá se zahradničením pražádné zkušenosti. Pěstování může klidně probíhat na parapetu vašeho okna anebo někde na stole, důležité je jen to, aby klíčící rostlinky měly k dispozici dostatek světla a alespoň pokojovou teplotu. A poté už stačí jen přidat vodu.
klíčky s melounem

Postup je snadný a každý jej zvládne

Nejprve zvolená semínka, která chcete naklíčit, ponořte na několik hodin do vody. Voda by je měla zcela zakrývat, a pokud se jedná o velká semena, jako má třeba hrách anebo fazole, tak by přesah vody měl být až několik centimetrů, protože semena při bobtnání několikrát zvětší svůj objem. Jakmile semínka nabobtnají, vodu slijte a rozprostřete je na zvolenou klíčící misku anebo je nasypte do klíčící sklenice či jiné nádoby na klíčení. Poté je nezapomeňte několikrát denně propláchnout čerstvou vodou, kterou necháte odkapat. Jakmile klíčky dosáhnou potřebné velikosti, můžete začít s konzumací.
žampion a klíčky

Každé semínko vám poskytne to nejlepší, co v sobě schovává

Na výběr máte mnoho druhů semen, která jsou vhodná ke klíčení. Liší se velikostí výsledných klíčků, jejich chutí i křehkostí. Ovšem v každém případě budou plné cenných látek, na kterých vám záleží. Můžete je jíst jen tak samostatně, můžete je využít jako zajímavou přílohu anebo dokonce jako součást hlavního jídla. A kdyby se vám náhodou stalo, že si klíčků napěstujete více, než jste schopni zkonzumovat, můžete je na pár dní uložit do lednice, kde vydrží ve skvělé kondici do doby, než je budete moci využít.