Zdravý životní styl

Co je vlastně zdravý životní styl? Znamená to vstávat v pět hodin ráno a zamířit rovnou do posilovny? Pít jen čistou vodu a proteinové nápoje? Musíte se kvůli tomu vyvarovat alkoholu a kouření? Má opravdu tolik benefitů?

Ve skutečnosti může zdravý životní styl pro každého znamenat něco trochu jiného. Rozhodně vám nemá nařizovat, v kolik hodin budete vstávat nebo co přesně budete jíst. Spoustu benefitů ale skutečně přináší, tady jsou některé z nich:

  1. Snadnější a účinnější hubnutí než při držení nesmyslných diet.
  2. Lepší pocit ze sebe a svého těla.
  3. Zlepšení psychického zdraví, lepší odolávání stresu a předcházení depresím, úzkostem a podobně.
  4. Předcházení civilizačním chorobám jako je obezita, cukrovka nebo rakovina.
  5. Vylepšení imunity.

Jak tedy začít žít zdravěji?

zdravé jídlo

Nejdříve se zaměřte na svojí každodenní rutinu. Zkuste vstávat každý den ve stejný čas a hned po ránu udělejte něco pro sebe. Můžete to být protažení, šálek čaje vypitý v klidu nebo přečtení jedné kapitoly v knížce, nebo cokoliv jiného, co vás napadne.

Když pro sebe něco uděláte hned ráno, budete se pak po celý den cítit lépe a více v pohodě. Večer po práci, než půjdete spát, zkuste pro sebe udělat ještě jednu věc. Vyzkoušejte krátkou meditaci, zapalte si oblíbenou svíčku, udělejte si k večeři chutný salát z čerstvé zeleniny.

Postupně zkuste měnit svůj jídelníček. Nemusíte si nic zakazovat, spíš se zaměřujte na to, co do jídelníčku přidat. Určitě by tam neměla chybět zelenina, ovoce, sýry a luštěniny.

cyklista

Zařazujete do svého každodenního života více pohybu. Choďte na procházky, plavat nebo začněte jezdit na kole. Pokuste se trávit více času v přírodě a sportem. Udělejte si radost a pořiďte si kvalitní sportovní oblečení, které vám pomůže cítit se při sportu lépe. Podívejte se na stránky: C-store a objednejte si například cyklodres silvini.